Uplife Kadıköy ile 850 konut geliyor!

Uplife Kadıköy ile 850 konut geliyor!

Teknik Yapı, ‘Up’ markasını fikirtepe’ye taşıyor. Uplife Kadıköy projesiyle 850 konut inşa edilecek.

Teknik Yapı, Ataşehir’de Uphill Court ile başlayan ‘Up’ markasını Fikirtepe’ye Uplife Kadıköy ile taşıyor. Bölgedeki Concord İstanbul’u teslim etmeye hazırlanan şirket, Uplife Kadıköy adını verdiği projeyle 850 konut daha inşa edecek.

Teknik Yapı, ‘Up’ markasını fikirtepe’ye taşıyor. Ataşehir’de Uphill Court projesi ile doğan ve Kartal’da Uplife Park, Uprise Elite, Uprise Terasevler, Uptwins, Upcity Flats, Upcity Residence projeleriyle marka gücünü pekiştiren UP serisi, şimdi Uplife Kadıköy ile Fikirtepe’de yeniden hayat buluyor. Fikirtepe’de başlayan kentsel dönüşüm sürecine 5 ayrı ada ile katkıda bulunan Teknik Yapı, bölgede ilklere imza atan Concord projelerinin ardından Uplife Kadıköy projesi için teklif toplamaya başladı. Yaklaşık 21.5 dönüm arsa üzerindeki iki imarlı adadan oluşan ve 1170 rezidans ve 15 ticari üniteden oluşan Concord İstanbul projesinin sonuna gelindiğini hatırlatan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, şunları söyledi:

“Yüksek kalite ve kazançlı yatırımın simgesi olan Up serisine başladık. Fikirtepe’de 5 ada ile görüşmeye başlamıştık. Bunlardan ilk ikisini Concord ismiyle satışa sunduk ve teslime hazır hale getirdik. Projenin ilk etabını oluşturan 617 rezidansın satışı tamamlanırken daire teslimlerini bu yılın sonunda yapmaya başlayacağız. Toplam 553 daire ve 10 ticari üniteden oluşan ikinci etaptaki rezidans dairelerin 2017 sonunda teslim edilmesini öngörüyoruz. Şimdi üçüncü ada olan, yaklaşık 850 daire ve 20 ticari üniteden oluşan Uplife Kadıköy için talep topluyoruz. Concord İstanbul’da olduğu gibi yine net/brüt metrekare avantajı ve buna bağlı olarak uygun fiyatlarla satışa çıkacağız. Lansmanını aralık ayında yapmayı planlıyoruz.”

Concord bitiyor

Umut Durbakayım, yıl sonunda Concord İstanbul projesindeki ilk adada yükselen rezidanslarda daire teslimlerinin başlayacağı bilgisini paylaştı. Durbakayım, “Homeofis ve ticari birimleri barındıran karma projemizin ilk etabında yüzde 96 oranında satış oranına ulaşarak Teknik Yapı markasına güvenenlerin teveccühünü aldık” dedi.

Concord projesinde yer alan dairelerdeki net/brüt metrekare arasındaki oranın ortalama yüzde 32 seviyesinde olduğu için bölgedeki en avantajlı net metrekare birim fiyatına sahip olduğunu vurguyalan Durbakayım, projedeki yüksek satış başarısının arkasındaki nedenleri Teknik Yapı güvencesi, projenin merkezi konumu, ulaşım rahatlığı ve Fikirtepe’nin geleceğin iş yaşam ve ticaret merkezi olarak öne çıkması şeklinde özetledi. Kentsel dönüşüm kapsamı içinde olduğu için yüzde 1 KDV avantajı ile vergi ve harç muafiyetine sahip Concord İstanbul, metrobüs, metro, Marmaray, Kadıköy İskelesi ve Avrasya Tüneli gibi ulaşım akslarının arasında olması itibariyle de en iyi lokasyona sahip.

Fiyatlar % 100 artar

İstanbul’da kentsel dönüşümün merkezi konumunda bulunan Fikirtepe’nin hem oturum amaçlı daire almak isteyenler, hem de yatırımcılar için büyük fırsat sunduğunu ifade eden Umut Durbakayım, “Artan trafikle birlikte ulaşımın gittikçe zorlaştığı İstanbul’un merkezindeki Fikirtepe alternatifli toplu taşıma imkanlarıyla özellikle oturumculardan büyük ilgi görüyor. Modern şehircilik ilkelerine göre inşa edilecek Fikirtepe, yatırımcılar için de önemli fırsatlar sunuyor. Bu kapsamda bölgenin yeni halini almasıyla birlikte fiyatların en az yüzde 100 artması bekliyoruz” dedi.

Milliyet