DoubleTree by Hilton Piyalepaşa Oteli Londra’dan ödülle döndü

DoubleTree by Hilton Piyalepaşa Oteli Londra’dan ödülle döndü

 

Ofton İnşaatın turizm alanındaki yatırımlarından DoubleTree by Hilton İstanbul Piyalepaşa Oteli dünya çapında çeşitli projelerin katıldığı, The Telegraph gazetesi işbirliği ile Londra’da düzenlenen International Property Awards adlı yarışmadan en iyi otel iç mimarisi ödülünü kazandı

Space Architects and Designers tarafından tasarlanan otel ile ilgili konuşan Kaan Çetinkaya; “15 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Double Tree by Hilton İstanbul Piyalepaşa otelinin tüm iç mekanları bizim tarafımızdan tasarlanmıştır. 2015 yılında hizmete açılan otelin fark yaratarak diğer otellerin önüne geçmesinin sebebi her parçanın bir tema dahilinde özenle tasarlanıp uygulanması ve bütününde bir sanat eseri özgünlüğünü taşıyor olmasıdır” dedi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
1997’den beri mimari ve iç mimari tasarımlarıyla yüzlerce projeye imza atmış, konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerinden Kaan Çetinkaya, tasarımındaki başarısının pazarlama ve satış  odaklı tasarıma verdiği önemden kaynaklandığını söyledi.

Çetinkaya 16 Eylülde Venedik’te Design at AL Dergisi’nin düzenlediği Designawards yarışmasında da aynı otel ile Avrupa da 200 oda üzeri otel kategorisinde, finalist olmuştu.

doubletree

Otel tasarımı hakkında bilgi:

Şık, modern ve kreatif bir otel yaratma fikri üzerinden kurgulanan proje, esnek yerleşime açık toplantı alanları, exclusive spa alanı ve etkileyici teras barının yanında otelin konumu ve müşteri potansiyeli ile business otel konseptine uygun olarak tasarlandı.

Özgün detaylarla şekillenen iç mekanlarda sert geometrik mimari formların belirleyici elemanlar olarak kullanılmasına karşın, yumuşak geçişler sağlayan renk, mobilya ve aydınlatmalar ile mekanların sıcaklaştırıldığı; aynı zamanda otel genelinde kullanılan ayna ve mermer gibi reflekte yüzeylerin doğru kullanımının, mekanlara derinlik kattığı görülüyor.

Otelin girişinde altı kat boyunca devam eden heykelsi bir formun vurgulandığı etkileyici avlu ile lobi, misafirlerini karşılıyor. Bunun yanında lobi ve toplantı katında kullanılan dikey bahçeler, deri ve halı gibi yumuşak malzemelerin de katkısıyla modern ve elit bir atmosfer yaratılmasında önemli rol oynuyor.

2015 yılı Haziran ayından itibaren misafirlerini ağırlamaya başlayan otelin Avrupa’dan aldığı tasarım ödülü; özgün, şaşırtıcı mekanlarıyla dikkatleri üzerine topladığını ve sadece otel müşterilerinden değil, bütün sektörden yoğun ilgi gördüğünü kanıtlamıştır.