VR gözlükle gayrimenkul gezme dönemi başladı

VR gözlükle gayrimenkul gezme dönemi başladı

Türkiye’de ilk kez kat planı, maket ve sanal gerçekliği bir arada görebileceğiniz eşsiz bir deneyim…

Türkiye’nin ilk emlak sitesi olan ve ayda 5 milyonu aşkın kişinin ziyaret ettiği Milliyetemlak.com, bir süre önce yenilenen yüzünün ardından sektöründe bir ilki başararak VR (Virtual Reality-Sanal Gerçeklik) gözlükle gayrimenkul gezip alma devrini başlattı.

Kiralamak veya satın almak için internetten araştırma yapan kullanıcılarına VR başta olmak üzere kat planı, iç görünüm ve maket görünümle 4 farklı özel görüntüleme seçeneği sunan bu yenilikçi proje sayesinde ilanlara konu olan gayrimenkuller adeta içindeymiş gibi adım adım gezilebiliyor. Bu özel teknoloji ile kat planları da tüm açılardan görülüp detaylıca incelenebiliyor. Böylece ilanlar daha net anlaşılabilir duruma geliyor. Samsung Gear ya da Google Cardboard sahipleri sanal gerçeklik deneyimini doğrudan yaşayabiliyor. VR gözlüğe sahip olmayanlar ise benzer deneyimi Milliyetemlak.com’un diğer üç alternatif görüntüleme seçeneğiyle yaşıyor.

360 Derece Fotoğrafların Kat Kat Üzerinde Bir Deneyim

Emlak sektöründe sanal gerçeklik gözlükleri ile görüntülenebilen ilk ilanlara imza attıklarını ve tamamen VR’a odaklandıklarını belirten Milliyetemlak.com Genel Müdürü Müge Seymen, “Sektörümüzde yenilikçilik odağında teknoloji lideri olarak yolumuza iddialı biçimde devam ediyoruz. Gayrimenkul danışmanını, proje sahibi şirketi ve son kullanıcıyı da düşünüp empati yapıyoruz. Çok yönlü bakarak tarafların ihtiyaçlarını belirliyor ve çözmeyi hedefliyoruz. VR projemizi de bu yaklaşımın önemli bir ürünü olarak değerlendiriyoruz. Emlak ilanlarında genel olarak sadece 360 derece bir görsele bakma imkanınız olabiliyor. Bizim ortaya koyduğumuz teknoloji ile kullanıcılar 360 derecede hareket edip adeta gayrimenkulün içindeymiş gibi gezebiliyor. Projemiz bu yönüyle alanında önemli bir ilki de barındırıyor.”dedi.

Sanal Gerçeklik Zaman Kazandıracak

Modern hayatın en kıymetli unsurlarının başında zaman kavramının geldiğine de dikkat çeken Müge Seymen açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu önemli teknolojik proje kapsamında kullanıcılar trafiğin ve iş koşturmacısının da olduğu yoğun gündelik hayatlarında vakitten daha fazla kazanarak arzu ettikleri özellikteki emlağı daha kolay biçimde bulabilecek. İlan sahipleri ise gayrimenkullerini daha detaylı ve etkili biçimde gösterebilecek. Milliyetemlak.com olarak sektörümüzde VR gözlükle gayrimenkul gezip alma devrini başlatmanın gururunu yaşıyoruz. Bu motivasyonla 2017 yılında da zekaya ve yeniliğe dayanan yeni projelerimizle sektörümüze liderlik edecek ve tüm kullanıcılarımızın hayatına daha fazla değer katacağız.” dedi.