Mahall Bomonti İzmir’de satışlar başladı!

Mahall Bomonti İzmir’de satışlar başladı!

Türkerler Holding’in İzmir’de eski Bomonti Fabrikası arazisi üzerine inşa ettiği ‘Mahall Bomonti İzmir’ projesinde satışlar başladı.

280 bin metrekare alan üzerinde yükselen projede, 58 katlı 9’u tarihi olmak üzere toplam 12 blok yer alıyor. Mahall Bomonti’de yer alan 58 katlı kule 240 metre uzunluğuyla İzmir’in en yüksek binası olacak. 470 konut, 572 ofis ve 30 ticari birimden oluşan Mahall Bomonti İzmir’de stüdyodan 4+1’e kadar konut seçenekleri yer alıyor.

Yatırım değeri  350 milyon dolar

Projenin satış ofisinde açıklamalarda bulunan Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, 3 yıl önce arsasını satın aldıkların projenin satışlarına yeni başladıklarını belirterek, Mahall Bomonti İzmir’in yatırım maliyetinin arsa dahil 350 milyon dolar olduğunu söyledi. Mahall Bomonti  İzmir  projesine İzmir dışında da yoğun ilgi olduğunu söyleyen Türker “Lansman öncesi yüzde 15 ön talep aldık. Manisa, İstanbul, Aydın ve Çanakkaleden de yoğun talep var” dedi. İnşaatı devam eden projelerinin toplam yatırım maliyetinin 1.9 milyar dolar olduğuna dikkat çeken Türker, İzmir’de yeni yatırımları hayata geçireceklerini ifade etti.

Türkerler Holding’in 275 milyon TL gelir payı ile 3 yıl önce kazandığı TOKİ’nin  Ankara  Çukurambar arsasında düğüm çözüldü. Karar TOKİ’nin lehine sonuçlanırken, Türkerler de projenin başlaması için düğmeye bastı.

Metrekaresi 5 bin 500 TL

Mahall Bomonti İzmir’de metrekare fiyatları 5 bin 500 ile 7 bin 500 TL arasında değişiyor. Dairelerin fiyatları ise 400 bin ile 2 milyon TL arasında değişiklik gösteriyor. Teslimlerin 2019’da planlandığı projede 1+1 ve 3+1 loft daireler ziyarete açıldı.

Web: http://mahallbomontiizmir.com/