İstanbul’a 6 Yeni Konut Projesi…

İstanbul’a 6 Yeni Konut Projesi…

8-14 ekim haftasında İstanbul’da 6 yeni konut projesinin basına tanıtım toplantıları yapılarak lansman satışları başladı.

Gayrimenkul sektörünün en büyük pazarı İstanbul’da , geçtiğimiz hafta içinde 6 yeni projenin daha tanıtımları yapılarak resmi satışlarına başlandı.

Geçtiğimiz haftanın ilk projesi , 8 ekim cumartesi günü Beylikdüzü’nde tanıtımı yapılarak lansman satışlarına başlayan Marmara Konakları oldu. Marmara Yapı tarafından Beylikdüzü’nde 8 bin metrekare büyüklüğündeki arsa üzerinde yapılacak projede 124 konut ve 4 ticari mağaza bulunacak. Teslimlerin temmuz 2018 olarak öngörüldüğü Marmara Konakları’nda lansmana özel satış fiyatları üzerinden yüzde 20 lansman indirimi yapılıyor.

Geçen haftanın ikinci projesi 10 ekim pazartesi günü basına tanıtımı yapılan Yooistanbul oldu. Ünlü oyuncu ve sunucu Selçuk Yöntem’in reklam yüzü olduğu proje Say Yapı tarafından Ortaköy’de 22 bin metrekarelik bir arsa üzerinde hayata geçiriliyor. Nisan 2017’den sonra teslimlerin başlayacağı öngörülen ve 116 çok özel rezidans daireden oluşan Yooistanbul’da metrekare satış fiyatları 10 bin Dolar’dan başlıyor.

12 ekim Çarşamba günü Erka Grup tarafından yapılan 2 kentsel dönüşüm projesinin basın tanıtım toplantısı birlikte yapıldı. Her ikisi de Kağıthane’de olan projelerden Erka Konsept ‘te satış fiyatları 444 bin Liradan , diğer proje Erka Panorama’da da 345 bin Liradan başlıyor. Haziran 2018’de teslimlerin planlandığı 2 projede toplam 180 daire bulunuyor.

Timur Gayrimenkul Geliştirme tarafından Bahçelievler’de 45 bin metrekarelik arsa üzerinde projelendirilen Nef Bahçelievler’in basına tanıtımı 13 ekim Perşembe günü yapıldı. 2018 aralıkta teslimlerin yapılmasının planlandığı projede 1.023 konut ve 14 cadde mağazası bulunacak. Nef Bahçelievler’de metrekare satış fiyatları 8.500 Lira ile 10.500 Lira arasında değişiyor.

Geçtiğimiz haftanın son projesi 14 ekim Cuma günü tanıtıldı. Fikirtepe’de yaklaşık 22 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde , Haldız İnşaat ve Obaköy Gayrimenkul ortaklığıyla hayata geçirilecek olan Transform Fikirtepe projesinde 1.080 konut ve ticari mağaza olacak. Teslimlerin eylül 2018 olarak öngörüldüğü ve lansmana özel yüzde 5 indirim yapılan Transform Fikirtepe’de satış fiyatları 331 bin Liradan başlıyor.