Üsküdar Belediyesi’nden Yatırım Müjdesi

Üsküdar Belediyesi’nden Yatırım Müjdesi

Üsküdar-Beykoz arasında yeni bir metro hattı ve araçlar için geçiş tüneli müjdesini veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen , Meydan ve kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili bilgi verip Harem’deki otogarın da taşınacağını söyledi.

Üsküdar Belediyesi’nin 410 milyon liralık 2017 yılı bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi. Belediye Başkanı Hilmi Türkmen bütçe toplantısında yaptığı konuşma ile ilçede 2 büyük projenin başlatılacağını söyledi. Bunlardan birinin Üsküdar ile Beykoz arasında yeni bir metro hattı olduğunu diğerinin de yine Üsküdar ile Küçüksu arasında yer altından araçlar için yapılacak tünel olduğunu söyledi. Başkan Türkmen konuşmasında metro hattının en geç 2021’e kadar kullanılır hale geleceğini , metronun  Harem’den başlayarak Beylerbeyi Stadı mevkiinde yeryüzüne çıktıktan sonra tekrar yeraltından Beykoz’a ulaşacağını ve bu iki projenin de eşzamanlı yapılacağını söyledi.

İlçedeki devam eden Üsküdar Meydanı çalışmaları  ve kentsel dönüşüm gelişmeleri hakkında da bilgi veren başkan Hilmi Türkmen, Üsküdar Meydanı projesinin ağustos 2018’de bitirileceğini ve yeni belediye binası ile hükümet konağı arasında kalan 2.600 metrekarelik alanın da özelleştirilerek meydana dahil edileceğini söyledi. Başkan Türkmen , kentsel dönüşüm projeleriyle de önemli mesafeler alındığını ve çok ciddi sayıda kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme projelerinin başladığını ve Üsküdar Belediyesi olarak kentsel dönüşüme büyük destekler verdiklerini açıkladı.

Türkmen, Ataşehir’de devam eden yeni otogar alanının bitirildikten sonra Harem’deki otogarın hemen taşınacağını ve alanda hemen rekreasyon çalışmalarının başlatılarak Harem’in özel bir yere dönüştürülerek halkın kullanımına açılacağını söyledi.