Mina Towers Projesi’nde Satışlara Başlandı!

Mina Towers Projesi’nde Satışlara Başlandı!

Ünlü mimar Eren Talu imzası taşıyan, Başaran Grup’un önemli projelerinden biri olan Mina Towers projesinin basına tanıtım toplantısı bugün gerçekleşti. Fikirtepe’de hayata geçen projede 1500 konut ve 95 ticari ünite bulunacak.

Turizm, finans ve yatçılık sektörünün önemli firmalarından biri olan Başaran Grup tarafından , Kentsel dönüşümün pilot bölgelerinden olan Fikirtepe’de inşa edilen Mina Towers projesinin lansmanı bugün yapılarak resmi satışlar başladı.

Ünlü Mimar Eren Talu imzasını taşıyan projenin satış ofisi ve örnek dairelerinin iç mimari çözümleri Beril Başaran – Artebel Design tarafından tasarlandı.

Projenin kamuoyuna tanıtıldığı basın toplantısında konuşan Başaran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran: ”Aktif olduğumuz tüm sektörlerde yarattığımız marka değerini gayrimenkul alanına da taşıma hedefiyle ilk konut projemizi hayata geçirdik. Mina Towers’ı hem konut beklentilerini hem de sosyal ihtiyaçları karşılayacak bir konseptle tasarladık. Doğru lokasyonda, kaliteli bir yaşam hayali olanların bu beklentilerine cevap verecek Mina Towersile Fikirtepe’deki iddiamızı ortaya koyacağız.Bu bölge, bizim uzun vadeli projeler geliştirip kalıcı bir marka olarak yer alacağımız değerli bir lokasyon. MinaTowers’tan sonra 2 yıl içinde 2 projemiz daha bölgede aktif olarak yer alacak.” dedi.
mina towers projesi
Mina Towers Projesi Nerede İnşaa Ediliyor?

Kadıköy’ün Fikirtepe semtinde Mandıra Caddesi üzerinde 26 dönümlük arsa üzerinde 6 kule olarak inşa edilecek olan Mina Towers projesi , ana ulaşım arterleri  olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne , Sabiha Gökçen Havalimanı’na ,Göztepe D100 karayolu üzerinden Avrupa Yakasına ulaşacak olan ve 20 aralıkta açılacak Avrasya Tüneli’ne ve Bağdat Caddesi’ne kolay ulaşacak bir konumda bulunuyor.

mina towers projesi

Mina Towers Daire Seçenekleri

26 bin metrekare arsa üzerinde 69 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip olan Mina Towers projesi, 25 katlı 6 bloktan meydana geliyor. 1500 konutun ve 95 mağazanın yer alacağı projenin yatırım bedeli ise 1 milyar dolar. Konut büyüklükleri 55 – 300 metrekare arasında değişen projede 1+0’dan 5,5+1’e kadar değişen konut seçenekleri bulunuyor.

Mina Towers Sosyal Olanaklar

Projede ; sauna, 2 adet spa, yarı olimpik üstü açılabilen 2 adet ısıtmalı kapalı havuz, 2 adet çocuk oyun havuzu gibi alanlardan başka 3 bin 300 araçlık bir otopark alanı da mevcut.

Mina Towers Fiyatlar

Mina Towers projesinde fiyatlar henüz kesinlik kazanmadı. Bugün yapılacak lansmanda fiyatların ve detayların da açıklaması bekleniyor.

Mina Towers‘ın reklam filmlerinde G.Saray’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder‘ın eşi Yolanthe Cabau Sneijder oynuyor.