Cenk Arson Emaar Türkiye’nin başına geçti

Cenk Arson Emaar Türkiye’nin başına geçti

Limak Yatırım Holding CEO’luğu görevinde bulunan Cenk Arson, Emaar’ın yeni Türkiye CEO’su oldu. Milliyet gazetesinden Duygu Erdoğan’a konuşan Arson, “Bugünden itibaren Emaar’da CEO’luk görevime başlıyorum” dedi.

Cenk Arson kimdir?

İstanbul Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nden 1990’da mezun olan Cenk Arson, 1998 yılında İngiltere’deki Warwick Business School’da işletme yüksek lisansını yaptı. 1990’da Garanti Bankası’nda iş hayatına başlayan Arson, Artı Yayıncılık, TSKB, Akbank’taki yöneticilik görevlerinin ardından, 2005-2010 arasında Alman emlak bankası Eurohypo AG’nin Türkiye Genel Müdürü oldu. 2010’da Rönesans Gayrimenkul’ün CEO’luğunu yürüten Cenk Arson, 2013 yılında Limak Yatırım Holding’e geçmişti.

2.3 milyar dolarlık iş

Emaar Türkiye’nin 2.3 milyar dolarlık proje maliyeti ile Çamlıca’da projelendirdiği Emaar Square projesi ise tüm hızıyla sürüyor. 66 dönüm arazi üzerine tasarlanan proje, 1000 konut, 183 odalı, beş yıldızlı The Address Hotel ile Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden birine sahip olacak. Dünyaca ünlü pek çok marka ve tasarımcının Türkiye’de ilk mağazalarını Emaar Square’de açması bekleniyor.

Balaban, Emaar’daki tüm görevlerinden ayrıldığını, Temmuz ayı başında “Türkiye iştirakini 10 yıl önce dört kişiyle kurduğumuz ve ülkemizde bugüne kadar milyarlarca dolar yatırım yapmış olan Emaar’daki tüm görevlerimden hayatımda yapmak istediklerimi daha fazla ertelememek adına kendi isteğimle ayrılıyorum” açıklamasıyla duyurmuştu. Balaban, Dubaili grubun 2006’da Emaar’ın Türkiye CEO’luğu görevini kabul etmiş, Kasım 2014 tarihi itibarı ile Bölge CEO’su olarak görevlendirilmişti.