TOKİ’de yüzde 20 indirim kampanyası için başvurular yarın başlıyor!

TOKİ’de yüzde 20 indirim kampanyası için başvurular yarın başlıyor!

TOKİ borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyası yarın başlıyor.

İşte detaylar:

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep üzerine geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası başlattıklarını açıkladı.

TOKİ’nin 2016 yüzde 20 indirim kampanyasından, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasında yer almıyor.

175 bin alıcı yararlanacak

TOKİ tarafından satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri devam eden 174 bin 441 konut ve bin 379 işyeri bulunuyor.

 

İndirim kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve işyeri alıcıları, 22 Ağustos – 30 Eylül 2016 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunmaları gerekiyor. Başvuruda bulunacak olanların başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.