Özen Kuzu: Bu vatan için fedakârlığa ve yatırımlara devam

GYODER’in tarihi kampanyasına Sea Pearl Ataköy projesi ile katılan Kuzu Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Bu sadece bir konut satış kampanyası değil aynı zamanda milli duruşun bir parçası” dedi

 

GYODER kampanya kapsamında görüş bildiren Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Ekonomimizin dinamizmine katkı sağlamak için hayata geçirilen bu kampanya ile bizler de fedakarlık konusunda üstümüze düşeni yapıyoruz ve yapacağız” dedi.15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanan gelişmelerden sonra ekonomik hayatın canlanması ve konut alıcılarına gerekli fırsatları sunmak için Kuzu Grup olarak her türlü fedakarlığı yapacaklarının altını çizen Özen Kuzu, “Yatırımlarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz. İstihdam konusunda işten çıkarma gibi olayları yaşatmayacağız. Bunu sadece bir konut satma kampanyası olarak algılamıyorum. Bunun ekonomimize yönelik iç ve dış müdahalelere karşı toplumumuza elimizden geldiği ölçüde destek olarak algılıyorum. Emlak sektörünün önemli oyuncuları olarak sektörün milli duruşunu sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
Seapearl Ataköy’de Biyolojik gölet ve seyir adası var

SeaPearl Ataköy’de her bloğun kullanımına özel fitness salonları, yoga salonları, dinlenme alanları ve bunların yanı sıra çocuk oyun alanları, yürüyüş ve koşu yolları, tenis kortu, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası, barok tarzı peyzaj alanı yer alıyor.

Atatürk Havaalanı’na 2 km uzaklıkta olan Sea Pearl Ataköy’ün E5 ve Basın Express yolu üzerinden TEM ile bağlantısı bulunuyor. FSM Köprüsü’ne 25, Boğaziçi Köprüsü’ne 17, Ataköy Yat Limanı’na 1 km mesafede yükselen projeye doğrudan ulaşım, sahil yolu olarak da bilinen Rauf Orbay Bulvarı’ndan sağlanıyor.

Galeria, Capacity, Carousel, Marmara Forum, A Plus, Flyinn alışveriş merkezlerine olan yakınlığıyla dikkat çeken proje; Dünya Göz Hastanesi, Acıbadem Hastanesi, International Yeşilköy Hastanesi, Bakırköy Devlet Hastanelerine de yakın bir konumda yer alıyor.

Otelini Jumeirah işletecek

Avrupa, Ortadoğu ve Asya’da 22 otel işleten, 26’sı için çalışmalarına devam eden Jumeirah, Kuzu Grup’un Ataköy sahilde bulunan Sea Pearl projesindeki otel ve rezidansları 15 yıl işletecek.

202 odalı otel ile 62 rezidans ünitenin 450 milyon dolar yatırım değerine sahip olduğunu belirten Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, otelin 2019’da hizmet vermeye başlayacağını dile getirdi.

Ataköy’ün stratejik konumu sebebiyle iş ve tatil maksatlı seyahat edenleri cezbeden bir bölge olduğunu belirten Kuzu, “Söz konusu birimler, İstanbul’un tarihi merkezleri ile Atatürk Havaalanı’na yakın, denizle iç içe ve lüks detaylarla bezenmiş bir durumda bulunuyor” dedi.

Jumeirah Group’un işleteceği alanda büyüklükleri 57 ila 400 metrekare arasında değişen rezidanslar 1+1’den 4.5+1’e kadar farklılık gösteriyor. Otel birimleri ise 47 ila 430 metrekare arasında değişiyor. Projede 2 bin 344 metrekare konferans salonu, 2 bin 800 metrekare VIP Club, 244 metrekare business center, 1400 metrekare yeme içme alanı, 500 metrekare restoran, 3 bin 265 metrekare spor salonu, 900 metrekare market alanı, açık-kapalı yüzme havuzu ve dükkânlar yer alıyor.

Sea Pearl Ataköy: Deniz sıfır tek premium proje

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, yaklaşık 2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle İstanbul’un denize sıfır tek premium projesi olan SeaPearl Ataköy’ün 2 etap halinde hayata geçirildiğini söyledi.

Kuzu, 217 bin metrekare inşaat alanına, 6 bin 185 metrekare gölet alanına, 33 bin metrekare de yeşil alan ve yürüyüş yollarına sahip olan 1. etap projede metrekare birim fiyatlarının ortalama 7 bin 200 dolardan başladığını da belirtti.

Özen Kuzu, “İnşaat ve satış süreci tüm hızıyla devam eden projenin, ilk etabında teslimlerin Temmuz 2017 tarihinde yapılması planlanıyor. 20 katlı 4 blokta 631 üniteden meydana gelen ilk etapta, alanları 88 ila 398 metrekare arasında değişen 1+1’den 4.5+1’e kadar farklılık gösteren konut tipleri yer alıyor. SeaPearl Ataköy, gerek konumu, gerek ayrıcalıklarla dolu sosyal alanları gerekse lüksü yeniden yorumlayan mimarisi ile İstanbul’un mega projesi unvanına sahip” diye konuştu.

KAMPANYANIN SÜRESİNİ 3-4 AY UZATABİLİRİZ

Konut sektörünün elini taşın altına koymasından sonra bankalardan da faiz konusunda indirim haberleri Türk ekonomisinin canlanması için çok değerli bir adım olarak gördüğün ifade eden Özen Kuzu şöyle konuştu:

“Psikolojik sınır olarak değerlendirilen konut kredi faiz oranlarının yüzde 1’in altına çekilmesi hem sektör hem de konut alıcıları açısından oldukça pozitif bir gelişmedir. Bizim bir ay olarak sınırladığımız ekonomiye canlılık getirmesi yönündeki bu girişimimize bankaların da katılması bu tarihi kampanyanın süresinin en az 3 – 4 ay daha uzatılmasını gündeme getirebilir. Bunun da sadece konut sektörü ve reel piyasada yaratacağı olumlu psikoloji ve tarihte görülmemiş dayanışma ile de vatandaşların konut alımında her sektörün fedakarlık yaptığını görmek memnuniyet verici.”