Dumankaya: Cumhurbaşkanım hakkınızı helal edin

Dumankaya: Cumhurbaşkanım hakkınızı helal edin

Bir süre önce FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan Dumankaya İnşaat Onursal Başkanı Halit Dumankaya, ailesi adına bugün gazetelere bir ilan vererek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. “Hakkınızı helal edin” denilen ilanın tam metni şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanım,
Recep Tayyip ERDOĞAN En son söyleyeceğimi şimdi söyleyeyim…
HAKKINIZI HELAL EDİN

Neden?
Biz de aldatıldık…
Ömrümün büyük bir bölümü hayır işleri yapmakla geçti. Bugüne kadar yaptığımız hayırları Allah’ın rızasını kazanmak için yaptık. Bu yapılan hayırlar karşılığında kimseden bir talebimiz ve beklentimiz de olmadı. Özellikle 28 Şubat sürecinde ANAP’tan milletvekilliği yapmama rağmen, zulme uğrayan sivil ve siyasileri, belediye başkanlarını gerek meclis kürsüsünde gerek başka platformlarda kimselerden çekinmeden, yiğitçe savundum.

Hep haksızlığa uğrayanların yanında oldum. Bunları yaparken de hep Allah’ın rızasını düşündüm.
Ailemiz ve aile şirketimizde yoksula, hayır işlerine yardım, bir ana baba vasiyetidir.
Yaptığım yardımları hiçbir kurum ve yapı gözetmeden; din, dil ve ırk ayrımı yapmadan her zaman ülkemiz gençlerinin daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak amacıyla eğitim ve öğretim konusunda yaptım. 17-25 Aralık tarihine kadar yaptığım bu yardımlardaki en büyük gafletim yardım yaptığım kuruluşların gerçek yüzünü görememektir. 17-25 Aralık itibariyle her geçen gün kirli yüzleri ortaya çıkan bu yapı ile ilişkilerimizi kestik.

Yardım yapacağımız kişi ve kurumlarda daha dikkatli davranmaya başladık.
Hayırdan şer doğdu.
Hayır adına şer’e karışanları lanetliyor, FETÖ terör örgütü ve bu yapıya mensup diğer şer güçleri ile ne şahsım ne de ailemin adının bir arada anılmasını istemiyorum.

Ülkemizi batırmaya, demokrasimizi yok etmeye niyetli bu şer güçleri ve uzantıları, 15 Temmuz gecesi başlattıkları menfur saldırılarla devletimizi yıkmaya, demokratik kurumları yok etmeye çalışmış; yüzlerce suçsuz insanın canına acımasızca ve hunharca kıyarak vatanımıza ve milletimize ihanet etmişlerdir.

Gözü dönmüş bu kişiler, Allah’ın yardımı, sizlerin dirayetli tutumunuz ve milletimizin desteğiyle bertaraf edilmiştir. Kökü dışarıda olan bu yapılanmayı lanetliyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ülkem için yapılması gereken ne varsa yapmaya hazırım.

15 Temmuz’da başlatılan bu alçak terör saldırısında, ülkemiz ve demokrasimiz için canını feda etmiş tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

FETÖ terör örgütüyle cansiperane mücadele eden kahraman Polis Teşkilatımıza, gözbebeğimiz askerlerimize, her şeyini ortaya koyan Aziz Milletimize ve bu milli ruhun yeniden dirilişinin sembolü olmuş siz Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN’a minnet ve şükranlarımızı arz ediyor, hakkınızı helal etmenizi temenni ediyoruz.

Dumankaya Ailesi adına

Halit Dumankaya

19-20. Dönem Milletvekili

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi