TOKİ’den İstanbul’a 2 bin 512 Konutluk Proje!

TOKİ Başkanı Turan, İstanbul Kayabaşı’nda mahalle konseptinde inşa edilen 2 bin 512 konutluk ve beş etaplık projeyi denetledi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İstanbul’un en büyük konut alanı olan Başakşehir ilçesi Kayabaşı bölgesinde, yapımı devam eden 2 bin 512 konutluk şantiyede incelemelerde bulundu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Turan, Kayabaşı 18. bölgede, 2 etap halinde yapımı süren ve geniş peyzaj alanlarıyla öne çıkan bin 217 konutluk proje alanını da gezdi.

Şantiyeleri, havadan çekim yapan araç olan “Drone” görüntüleriyle de izleyen Turan, projelerin arazinin topoğrafyasına uyumunu kontrol etti.
TOKİ Başkanı Turan, daha sonra Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ile TOKİ tarafından inşa edilen “Arnavutköy Belediyesi Yönetim Merkezi” şantiye alanına giderek çalışmaları yerinde gördü, yetkililerden bilgi aldı.

Söz konusu proje kapsamında belediye hizmet binası, kültür merkezi, evlendirme dairesi ve ticaret merkezi binaları yapılıyor. İnşaat alanı 85 bin metrekare olan projede, 26 bin metrekare peyzaj alanı planlandı. Modern mimari tasarımlarının ön planda tutulduğu proje, kamu binaları açısından örnek olacak.

Mahalle konseptinde, 5 etaptan meydana gelen proje tamamlandığında, sosyal donatıları ve küçük esnafın yer alacağı ticari birimleriyle yeni bir yaşam alanı oluşacak.