Konut alırken iskan ve kat mülkiyetine dikkat!

Konut alırken iskan ve kat mülkiyetine dikkat!

Bir yıl öncesine kadar düşük seyreden faizler, konut alımına teşvik edici fırsatlar ve değerlenen araziler Türkiye’de gayrimenkule yatırımı artırıyor.

Bir yıl öncesine kadar düşük seyreden faizler, konut alımına teşvik edici fırsatlar ve değerlenen araziler Türkiye’de gayrimenkule yatırımı artırıyor. Doğru konut seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı kriterlere dikkat çekiliyor. Konuyu değerlendiren Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım; “Konut satın alırken projenin tasarım ve mimari özelliklerinden önce inşaat halinde ise kat irtifak tapularının olup olmadığını bina bitmiş ise iskan belgesinin alınıp kat mülkiyetli tapularının çıkarılıp çıkarılmadığı sorgulanmalıdır” diye konuştu.

GÜVENİLİR FİRMA SEÇİLMELİ

İnsanların birikimlerini gayrimenkule yatırırken değerlendirilmesi gereken kriterlere değinen Yıldırım Yıldırım; “İnsanlar uzun yıllar yaptıkları birikimlerini konutlara yatırıyorlar. Bu sebeple konut alacak kişilere öncelikli önerimiz güvenilir inşaat firmalarını tercih etmeleridir” dedi.

Yeni Şafak