Akiş ve Saf GYO’dan birleşme kararı

Akiş ve Saf GYO’dan birleşme kararı

İki gayrimenkul yatırım ortaklığı birleşiyor. Konuya ilişkin gelişmeler Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda duyuruldu.

akbatı avm

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, şirketin stratejik planları ve gayrimenkul sektöründeki hedefleri doğrultusunda, SAF Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile birleşme görüşmelerine başladığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) duyurdu.

Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Akiş GYO ile SAF GYO’nun birleşmesi için görüşmelere başlamış bulunmaktayız. Bu işlemin tamamlanmasıyla hedeflerimiz arasında yer alan “sürdürülebilir büyüme” doğrultusunda önemli bir adım atacağız. Bu kararla birlikte gireceğimiz yeni dönemde, istikrarlı büyümemizi yenilikçi projelerle devam ettirerek gayrimenkul sektörüne öncülük etme vizyonumuzu sürdüreceğiz” dedi.

Akiş GYO, gayrimenkul sektöründeki rolünü güçlendirecek bu adım ile Akbatı AVYM ve cadde mağazacılığı gibi projelerine ek olarak, SAF Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın bünyesinde bulunan Akasya Alışveriş Merkezi’nin de portföyüne katılmasıyla birlikte önemli bir kira gelirine ulaşacak ve bu konuda Türkiye’nin en büyük GYO’larından birisi konumuna gelecek.

Akiş GYO’nun stratejik büyüme planları kapsamında yaptığı bu yatırımla ilgili detaylı bilgiye Akiş GYO kurumsal internet sitesi (www.akisgyo.com) ve Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) (www.kap.gov.tr) üzerinden ulaşabilirsiniz.

Murat DEMİR