Nef Barcelona ile gayrimenkul işine girecek

Nef Barcelona ile gayrimenkul işine girecek

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Barcelona ile yapmış oldukları sponsorluk anlaşması sonrası Barcelona kulübünün kendileri ile gayrimenkul işine girmek istediğini söyledi.

Erden Timur, Habertürk gazetesinin düzenlediği Habertürk Türkiye Spor Zirvesi’nde ‘Futbolda Markalaşma ve Sponsorluk’ oturumuna katıldı. FC Barcelona ile imzaladıkları sponsorluk anlaşması hakkında önemli bilgiler veren Timur, böyle bir kulüple çalışmanın herkese nasip olmayacağını belirtti.

Barcelona bize ‘gayrimenkulde sizinle başlayalım’ dedi

Yurtdışında büyük metropollerde de proje çalışmalarının devam ettiğini anlatan Timur, “Nef’i uluslararası marka yapmak için yola çıktığımız için bu sponsorluğun önemli olduğuna karar verdik. Beklentimiz bu idi. FC Barcelona’nın bizden beklentisi ise gayrimenkul projeleri geliştirmek. Kendileri bize, ‘Gayrimenkul anlamında biz bir şey yapmıyoruz. Sizinle başlayalım ilerde bir şeyler geliştiririz’ dedi. İleride bakalım ne olur.” diye konuştu.

“Londra merkezli bir kurumla da proje yapacağız”

Timur, devletlerin de ortağı olduğu Londra merkezli Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile gayrimenkul geliştirmek için geçen yıl ortak bir şirket kurduklarını anımsatarak, bu kurumla çok kısa sure içerisinde ilk ortak projelerini açıklayacaklarını dile getirdi.