Marina 24’de cazlı geceler başlıyor

Marina 24’de cazlı geceler başlıyor

marina 24

Sakinliğin semti olan Marina 24, sakinliğin sesi caz müziği ile daha da renkleniyor. İstanbul Boğazı’nı aratmayan Mimaroba sahilinin harika atmosferi içinde caz melodileri karadan denize taşıyor. Harika caz müziğin eşsiz sesi dalgaların sesine karışıyor. Yeşil ile mavinin harika uyumu bahar akşamları caz akşamlarına dönüşüyor

Sanata farklı bir açıdan açıdan bakan, sanatın her rengini benimseyen Marina 24, Sanat Günleri Kapsamında 31 Mart – 13 Nisan arasında ilk defa sanatseverler ile buluşacak.

Türkiye’nin en iyi caz icracılarından biri olarak gösterilen piyanist Emin Fındıkoğlu’nun her biri kendi dallarında başarılı ve yer edinmiş isimlerden oluşan yaratıcı ve yenilikçi projesi “Emin Fındıkoğlu Quartet”, 7 Nisan Pazar günü muhteşem bir performansla cazseverlerle buluşacak.

Geçtiğimiz hafta başlayan etkinlikler çerçevesinde bünyesinde Ozan Musluoğlu, Ferit Odman gibi olağanüstü müzisyenleri bir araya getiren Deniş Taşar Quintet, 31 Mart Cumartesi akşamı eşsiz performansıyla Marina 24’te sahne aldı.

Caz sahnesinde kendine ait tını ve duygularını müziğe yansıtmayı başarmış ender gruplardan Kreas Quartet, genç yaşına rağmen olağanüstü yorumu ve sahne performansıyla göz dolduran Betül Altın ile birlikte 1 Nisan Pazar akşamı müzikseverler ile buluştu. R&B, Soul, Caz vb farklı türlerde parçalardan oluşan geniş repertuarı ile Kreas Quartet feat. Betül Aydın etkileyici performansları ile büyülü bir geceye imza attılar.

Caz çatısı altında birçok usta müzisyeni ağırlayacak Marina 24 satış ofisi; Ressam Nadir Baylan’ın yaşamın çok renkli seslerini yansıttığı sergisi ile de sanatseverlere eşsiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

31 Mart – 13 Nisan arasında Marina 24’te misafirlerini ağırlayacak ünlü ressam Nadir Baylan, yaşamın çok renkli sesini en yüksek desibelde tuvallerinde buluşturdu. Baylan’ın resimlerinde kimi zaman boşlukta asılı duran figürlerin özgürlük alanlarını genişletirken, bu şekilde sınırsızlığa ulaşmış hissi uyandırıyor. İlk bakışta pürneşe görünen kalabalık, kendi içinde her biri ayrı derdi anlatan bakışa sahip. Tablolarda geri planda sessizce geçip giden yorgun silüetler, yaşamın hoyratlığını unutmak istercesine müzik ve dansla kamufle oluyor.