‘Yargı kampüsü’ne dönüşen İncek bölgesinde Bulvar Loft talebi arttı

‘Yargı kampüsü’ne dönüşen İncek bölgesinde Bulvar Loft talebi arttı

Bulvar Loft

İncek’te eğitimin ardından ‘yargı kampüsü’ne de dönüşen bölgede Bulvar Loft’a talep arttı

Ankara’da şu ana kadar eğitim kurumlarının fazlalaşması ile dikkat çeken İncek bölgesinin, son yıllarda Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, Türkiye Adalet Akademisi ve yakında yapımına başlanacak olan Yargıtay Başkanlığı ile ‘yargı kampüsü’ haline dönüşmesi bölgedeki gayrimenkul piyasasını hareketlendirdi.

Akfen İnşaat tarafından İncek’te yapımı süren 822 konutluk Bulvar Loft’un ‘yargı kampüsü’nün yanı başında olduğuna dikkat çeken Akfen Danışmanlık Genel Müdürü Barış Barçak: “3 bin kişinin görev yapacağı Yargıtay Başkanlığı binasıyla hem oturum hem de yatırım amaçlı konut hareketi başladı”

Ankara’da planlı yapılaşmaya sahip yeni konut stoğunu içinde bulunduran İncek bölgesi, özelliklerine bir yenisini daha ekliyor. Şimdiye kadar eğitim kurumlarının fazlalığı ile dikkat çeken İncek, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi’nin ardından yapım aşamasına gelen Yargıtay Başkanlığı binası ile de önemli bir yapıya daha kavuşacak.

İncek, yaklaşık 3 bin kişinin görev yapacağı ve iki yılda tamamlanması planlanan Yargıtay Başkanlığı binasının hayata geçmesiyle tam anlamıyla bir ‘yargı kampüsü’ haline gelecek.

Yargıtay binasının yapım aşamasına gelmesi ise şimdiden bölgedeki gayrimenkul piyasasını hareketlendirdi.

‘Hem oturmak hem de yatırım amaçlı alım hareketliliği başladı’

Akfen İnşaat tarafından İncek’te yapımına devam edilen Bulvar Loft projesinde ‘yargı kampüsü’ hareketliliği başladı. Yargıtay Başkanlığı binasında da önemli çalışan sayısının bulunacağına dikkat çeken Akfen Danışmanlık ve Proje Geliştirme Genel Müdürü Barış Barçak, eğitim ve yargı kurumlarıyla birlikte bölgenin üst düzey oturumcu kitlesi ile özdeşleştiğini kaydetti.

Barış Barçak, “Yaklaşık 3 bin kişinin görev yapacağı bina tamamlandığında bir eğitim vadisi olarak bilinen İncek’i aynı zamanda yargı kampüsü haline dönüştürecek. Bulvar Loft, bu bölgenin yanında sosyal donatılı site hayatı ve prim potansiyeli taşıyan bir proje olarak öne çıkıyor. Bu nedenle Bulvar Loft’dan hem oturum hem de yatırım amaçlı satın alma hareketinin başladığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

2019 2. çeyrekte teslim edilecek

37 bin metrekarelik İller Bankası arazisi üzerinde yükselen Bulvar Loft projesinde toplam 6 blokta, 1+1 ile 5+1 arasında değişen 16 farklı tipte toplam 822 daire yer alıyor. Genişlikleri 66 ile 350 metrekare arasında olan Bulvar Loft’da daire fiyatları 350 bin liradan başlıyor. Bulvar Loft projesinin 2019 yılının ilkbaharında tamamlanması planlanıyor.